بلاگ

اسکافلد مثلثی

اسکافلد مثلثی به داربست مثلثی گفته می شود که از اتصال میان لوله هایی در اندازه های مشخصی تشکیل شده است. اندازه لوله های اسکافلد مثلثی، استاندارد بوده و توسط افراد مربوطه، به یکدیگر جوش داده می شوند. لوله ها می بایست به نحوی به یکدیگر متصل شوند که بدون هیچ شکاف و درزی جهت افزایش مقاومت در برابر فشار، مورد استفاده قرار گیرند. دلیل مقاومت اسکافلد مثلثی، نگهداری در برابر بتن ها در ارتفاعات زیاد است.

لوله ها باید به نحوی به هم متصل شوند که دچار خم شدن نشوند. تعداد لوله ها در افزایش و کاهش قدرت باربری تأثیرگذار است. افرادی که لوله های داربست مثلثی را نصب می کنند، می بایست با دقت کافی این عملیات را اجرایی نمایند تا مقاومت کلی اسکافلد مثلثی حفظ شود.


اهمیت اسکافلد مثلثی


اسکافلد یکی از تجهیزات و قطعات مورد نیاز در صنعت ساخت ساختمان به شمار می آید. وجود اسکافلد در زمان ساخت ساختمان های مرتفع، بسیار حائز اهمیت می باشد. اسکافلد مثلثی، علاوه بر اینکه ایمنی کارگران و افراد مشغول به ساخت ساختمان را فراهم می کند، کاربردهای دیگری نیز دارد. فراهم کردن نظم در ساخت ساختمان با نصب و تعبیه اسکافلد مثلثی، اهمیت زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد.


مزایای اسکافلد مثلثی


از مزایا و ویژگی های اسکافلد مثلثی، آسان و راحت کردن کار و فعالیت ساخت و ساز کارگران در حین ساخت ساختمان است. نصب اسکافلد مثلثی، در کوتاه ترین زمان انجام می شود. کارگران ساده و مبتدی نیز می توانند اسکافلد مثلثی را جهت استفاده نصب نمایند. اسکافلد مثلثی به دلیل اتصال لوله های مستحکم، بسیار مقاوم می باشد. یکی از مزایای اسکافلد مثلثی، افزایش سرعت در انجام پروژه ساخت و ساز ساختمان است. لوله های تعبیه شده جهت نصب اسکافلد مثلثی، باید به گونه ای متصل شوند که از وجود درز و شکاف، ممانعت نماید. نکته حائز اهمیت دیگر این است که بست ها در اسکافلد مثلثی نباید دچار شکستگی و خمیدگی شوند تا مقاومت کلی اسکافلد مثلثی را ضمانت نمایند.


کاربرد اسکافلد مثلثی


اسکافلد مثلثی دارای تفاوت ها و ویژگی های مشخصی دارد که موجب ایجاد تفاوت هایی با داربست های معمولی می شود. اسکافلد مثلثی نوعی داربست مدولار به شمار می آید. یکی از کاربردهای مهم اسکافلد مثلثی یا داربست مثلثی، دسترسی به نقاط غیر قابل دسترسی در زمان ساخت ساختمان است. استفاده از اسکافلد مثلثی در کفراژبندی دال های بتنی از کاربردهای مهم دیگر اسکافلد مثلثی به شمار می آید. در واقع اسکافلد مثلثی یک سازه موقت است که در زمان ساخت یک ساختمان مرتفع، جهت دسترسی کارگران ساختمان، کاربرد زیادی دارد. از مزایا و کاربردهای دیگر اسکافلد مثلثی، ساخت سقف های عظیم است که دارای وزن زیاد می باشند. در اسکافلد مثلثی، نیازی به استفادهه از آچارهای سنگین وجود ندارد. به این دلیل که باز و بسته کردن بخش های مختلف اسکافلد مثلثی، توسط کارگران مبتدی نیز صورت می گیرد، می توان از آن در شرایط مختلف و حضور کارگران مبتدی بهره برد.


اجزای اسکافلد مثلثی


اسکافلد مثلثی یا داربست مثلثی، دارای بخش ها و اجزای متعدد و مختلفی می باشد. از جمله اجزای اسکافلد مثلثی، می توان به بخش های زیر اشاره نمود:
• اتصالات نر و ماده
• صفحه کفی
• پیچ تنظیم
• پین داربست
• میل مهار افقی و مایل


مراحل اجرای اسکافلد مثلثی


مراحل اجرای اسکافلد مثلثی، شامل دو مرحله کلی است. در مرحله اول اسکافلد مثلثی، لازم است زمین به گونه ای باشد که اسکافلد مثلثی به راحتی نصب شود. از ویژگی های یک سطح مناسب، سفت بودن و تراز بودن سطح زمین است. در صورت تراز نبودن سطح، لوله هایی که به هم متصل می شوند، دچار مشکلات زیادی می شوند. همچنین در صورتی که سطح زمین تراز باشد، پس از نصب و اتصال لوله ها، فشارهای وارده بر لوله ها به طور میانگین بین همه لوله ها تقسیم می شوند. در مرحله دوم اسکافلد مثلثی، اتصال لوله ها با بست داربست می باشد. بست هایی که جهت اتصال لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند، موجب یکپارچه شدن لوله های اسکافلد مثلثی می شوند.


اجرای اسکافلد مثلثی


اجرا و نصب اسکافلد مثلثی به این صورت است که ابتدا چهار عدد پاشنه به صورت مربع با نظم مشخصی روی زمین تراز شده، قرار می گیرند. پس از قرار گیری پاشنه ها، چهار میل به صورت مربع روی چهار پاشنه نصب می گردند. در مرحله بعدی، یک عدد میل مهار به صورت اریب روی چهار میل نصب می شود. در مرحله بعد، پایه های داربست مثلثی داخل پاشنه ها قرار می گیرد. در مرحله آخر، جهت مقاومت و ثابت کردن نهایی داربست، از 4 عدد پیچ تنظیم استفاده می شود.


خرید اسکافلد مثلثی


زمان خرید اسکافلد مثلثی، لازم است به استاندارد بودن فریم ها توجه نمود. استاندارد بودن فریم ها، موجب می شود مقاومت کلی داربست افزایش یافته و کارگران با اطمینان بیشتری از داربست استفاده نمایند. لوله های درزدار جهت اسکافلد مثلثی، گزینه مناسبی نیستند. به دلیل توان مقاومت پایین لوله های درزدار، احتمال فرو ریختن کلی داربست افزایش می یابد. مقایسه کیفیت و قیمت هر یک از لوله ها و کیفیت و برند آن ها، زمان خریداری لوله ها، بسیار حائز اهمیت می باشد. هر چقدر کیفیت تولید لوله ها بالاتر باشد، استفاده از آن ها راحت تر بوده و کارگران می توانند به آسانی از آن ها جهت نصب اسکافلد مثلثی بهره ببرند.


قیمت اسکافلد مثلثی


با توجه به کاربرد زیاد اسکافلد مثلثی در صنعت ساختمان سازی، لازم است قیمت اسکافلد مثلثی نیز مورد بررسی قرار گیرد. از مولفه ها و عواملی که در افزایش و کاهش قیمت اسکافلد مثلثی، نقش دارد، کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساختار اصلی اسکافلد مثلثی است. وزن اسکافلد مثلثی و لوله هایی که در اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، در تغییرات قیمت کلی اسکافلد مثلثی، تأثیرگذار هستند. مقاومت لوله های داربست حائز اهمیت است. هرچقدر کیفیت ساخت لوله ها بالا باشد، احتمال بروز حوادث و خسارات در زمان ساخت ساختمان، کمتر می شود. تعداد لوله های به کار رفته در داربست با افزایش قیمت رابطه مستقیم دارد. به طور کلی قیمت اسکافلد مثلثی، به نوع، جنس و اندازه لوله ها و لوازم جانبی دیگر حین نصب داربست، بستگی دارد.

logo-2.png
دفتر مرکزی
تهران ، خیابان آزادی ، نبش خیابان بهبودی ،پلاک 2 ، واحد8
021-66066744آزادی

آخرین مقالات

شرکت سازه صنعت کوپال

شرکت سازه صنعت کوپال از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان انبوه قالب های فلزی بتن، تجهیزات قالب بندی، ماشین آلات ساختمانی و انواع افزودنی های بتن در ایران می باشد. این شرکت با اتکا بر پشتوانه ی علمی و تجربی و در دست داشتن مهندسان و کارشناسان حرفه ای که کارنامه موفقی در پروژه های انبوه سازی، سد سازی، مرمت نیروگاه ها و ساخت تونل داشته اند، بیش از دو دهه است که در زمینه ی طراحی و ساخت انواع قالب های فلزی بتن، طراحی و تولید انواع ماشین آلات ساختمانی، تولید انواع افزودنی های شیمیایی بتن، بازرگانی آهن آلات ساختمانی و واردات انواع چوب های ساختمانی فعالیت می نماید.

یکی از سیاست های راهبردی مدیران ارشد این مجموعه، فراهم آوردن امکان مشاوره ی مستقیم مخاطبان با مدیران فنی و مهندسین خط تولید برای خدمت رسانی بهتر و هر چه فنی تر است،در این راستا شما سروران گرامی قادر خواهید بود برای مشاوره ی فنی-اجرایی با مدیران فنی ارشد ما، بی واسطه با شماره های ارائه شده تماس حاصل فرمایید.

Search